دومین فیلمواره چشم هفتم در میراث برگزار می شود

دومین فیلمواره «چشم هفتم در میراث» با هدف تجلیل از تولیدکنندگان فیلمهای خبری با موضوع موزه و میراث فرهنگی ششم خردادماه در سالن تمدن موزه سینمای ایران برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی ایکوم ایران، مرجان حاجی رحیمی، دبیر فیلمواره «چشم هفتم در میراث» با بیان این مطلب گفت: خبرنگاران و رسانه ها رکن اصلی آگاهی بخشی و اطلاعرسانی به جامعه و ارزش گذاری و فرهنگ سازی در حوزه شناخت و حفاظت از داشته ها و مواریث فرهنگی هستند که در بسیاری از موارد نقش مهم آنها در حفظ  و حراست از آثار گذشتگان و انتقال سالم آنها به نسل آینده مغفول می ماند.

او در ادامه گفت: به همین دلیل و به خاطر پاسداشت و قدردانی از خبرنگارانی که همیشه سعی در بهبود شرایط نگهداری میراث فرهنگی داشته اند فیلمواره غیررقابتی چشم هفتم در میراث از سال گذشته با همکاری ایکوم ایران و موزه سینما برگزار شد تا به این بهانه ضمن تقدیر از زحمات این قشر، عموم جامعه نیز با اهمیت تلاش آنها آشنا شوند.

دبیر فیلمواره «چشم هفتم در میراث» درباره اینکه چرا این فیلمواره غیررقابتی است، توضیح داد: خبرنگاران همه به یک اندازه برای حفظ میراث فرهنگی تلاش می کنند بنابراین نمی توان کار یکی را بر دیگری ارجح دانست و از همه کسانی که در این فیلمواره شرکت می کنند، تقدیر می شود.

به گفته او همچنین امسال خبرنگاران رسانه های استانها نیز در این فیلمواره شرکت کرده اند که این اقدام نشان دهنده اهمیت این مراسم است.

حاجی رحیمی خبر داد: به این فیلمواره در سال آینده که سومین سال برگزاری آن خواهد بود، یک بخش جنبی برای نمایش فیلمهای بلند مستند با موضوع میراث فرهنگی و موزه اضافه خواهد شد تا بدین ترتیب علاوه بر تقدیر از خبرنگاران از مستندسازان علاقمند نیز تقدیر شود.

ورود برای عموم آزاد و رایگان است و علاقمندان می‌توانند روز شنبه ششم خردادماه 1402 از ساعت ۱6 تا ۱۸ به سالن تمدن موزه سینما واقع در باغ فردوس مراجعه کنند.

بازتاب اخبار

خبرگزاری ایرنا

خبرگزاری مهر

روزنامه ایران

 

این صفحه را پرینت کنید